Aktualności



LSR wybrana do dofinansowania

Dnia 4 maja 2016 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zatwierdził listę ocenionych strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR), współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR) w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" (PO RYBY 2014-2020), które zostały złożone w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa w terminie od dnia 9 listopada do dnia 30 grudnia 2015.

W naborze zostało złożonych 28 LSR, w tym 26 LSR współfinansowanych z EFRROW oraz 2 LSR współfinansowane z EFMR. Wszystkie złożone strategie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) zostały wybrane.

Jeszcze w maju zostaną podpisane umowy na wrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju. Najbliższe nabory wniosków planujemy w II półroczu 2016 roku. Zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie www i facebooku.



Zaproszenie!

Zaproszenie na seminarium dla branży turystycznej 17 III 2016 r. w OWR Caritas w MyczkowcachKarpacki Klaster Turystyczny wraz ze współorganizatorami wydarzenia:§ Ośrodkiem Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym „Caritas” w Myczkowcach,§ Stowarzyszeniem Przewodników Turystycznych „Karpaty”,§ Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”,zaprasza do udziału w II edycji seminarium branżowego pt.„OFERTA TURYSTYCZNA NA SEZON 2016 r.”



Komunikat

30 grudnia 2015 r. złożony został w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego wniosek o wybór Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w ramach PROW 2014-2020 dla obszaru gmin: Czarna, Lutowiska, Olszanica, Sanok, Solina, Tyrawa Wołoska i Ustrzyki Dolne. Przygotowanie Strategii oraz wszystkich niezbędnych dokumentów poprzedzone było kilkoma miesiącami intensywnych prac. Przez cały ten okres odbywały się konsultacje społeczne oraz spotkania Grupy Roboczej ds. LSR. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby Strategia odpowiadała na realne potrzeby naszych mieszkańców przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymogów formalnych. Zgodnie z Regulaminem konkursu wyboru LSR dokonuje się w terminie czterech miesięcy od dnia upływu terminu składania wniosków. Z niecierpliwością czekamy zatem na decyzję UMWP.



Ogólnopolski konkurs na wzór regionalny
pt. „Motyw z Podkarpacia”

ogłoszony przez Fundację Karpacką-Polska
w ramach projektu Alpy Karpatom

Fundacja Karpacka – Polska zaprasza do udziału w konkursie na wzór regionalny. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Prace można nadsyłać do 24 lutego 2016. Szczegóły na www.alpykarpatom.pl.
Organizator zachęca projektantów, grafików, artystów ludowych, rzemieślników oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie, zatytułowanym „Motyw z Podkarpacia”. Interesują nas zarówno wzory i ornamenty, oparte na tradycyjnych motywach z górskich i podgórskich terenów województwa podkarpackiego, jak i te stworzone zupełnie od nowa, ale czerpiące z bogatego i różnorodnego dziedzictwa regionu. Prace można nadsyłać w formie grafik cyfrowych, jak i we wszelkich tradycyjnych technikach. Regulamin dostępny jest na portalu projektu: www. alpykarpatom.pl oraz w siedzibie Fundacji, ul. Rynek 7, 38-500 Sanok.
Prace zostaną wykorzystane do stworzenia książkowej wersji katalogu prezentującego bogactwo podkarpackiego wzornictwa, promującego region i twórców – autorów motywów.

Konkurs jest jednym z działań promocyjnych Agencji Promocji Górskich Obszarów Podkarpacia, w ramach projektu „Alpy Karpatom”, realizowanego przez Fundację Karpacką – Polska, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Więcej:
www.alpykarpatom.pl.
Infografika



Zaproszenie!

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, zapraszają do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat "Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców". Spotkanie adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw planujących pozyskać dotację z Funduszy Europejskich. Podczas spotkania przekazane zostaną informacje na temat planowanego wsparcia dla potencjalnych beneficjentów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 z działania 1.4 Wsparcie MŚP.

Spotkanie odbędzie się 28 stycznia 2016 r., o godz. 10:00 w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych , ul. Kopernika 1.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia e-mailowe na adres lpi.sanok@podkarpackie.pl

Należy podać imię i nazwisko uczestnika/ów oraz instytucję reprezentującą.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku zgłoszeń dokonanych przez osoby niepełnosprawne prosimy o podanie zakresu koniecznych udogodnień które powinniśmy zapewnić.

Spotkanie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Organizatorem spotkania informacyjnego jest: 
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego  Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w woj. podkarpackim
 Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sanoku 
ul. Rynek 18, 38 - 500 Sanok tel. 798 771 215

Więcej:
www.fundusze.podkarpackie.pl
www.funduszeeuropejskie.gov.pl



Bieg Lotników

6 i 7 lutego 2016 r. odbędzie się dwudziesta dziewiąta edycja Bieszczadzkiego Biegu Lotników. W sobotę (6.02) odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży a w niedzielę (7.02) Bieg Główny oraz biegi towarzyszące. Więcej informacji na temat imprezy na nowej stronie www. Bieszczadzkiego Biegu Lotników:
www.bieglotnikow.pl



Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

Szanowni Państwo,

w związku z trwającym naborem wniosków w konkursie grantowym organizowanym w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne" operatorzy konkursu zapraszają do składania wniosków aplikacyjnych.

W ramach konkursu w młode organizacje pozarządowe (które zostały wpisane do KRS-u lub innego rejestru nie wcześniej niż 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku), grupy nieformalne i grupy samopomocowe z województwa podkarpackiego mają szansę na pozyskanie od 2 000 zł do 5 000 zł na realizację inicjatyw wpisujących się w sferę działalności pożytku publicznego.

Inicjatywy muszą trwać minimum 60 dni i być realizowane w okresie od 1 kwietnia do 15 października 2016 roku. Aby wziąć udział w konkursie, należy złożyć wniosek w wersji elektronicznej do dnia 29 lutego 2016 roku.

Informacje dotyczące naboru i procedur konkursowych wraz z wnioskiem o dofinansowanie dostępne są na stronie:
http://www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl/

Zachęcamy do udziału w spotkaniach informacyjnych, w trakcie których przybliżymy wszystkim zainteresowanym kwestie formalne związane z aplikowaniem o środki oraz porozmawiamy o pomysłach na projekty.

Najbliższe spotkania odbędą się w dniach:

25 stycznia br. dla powiatu łańcuckiego
ˇ w godz. 13:00-15:30 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Łańcucie, przy ulicy Mickiewicza 2. Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 22 stycznia br., za pośrednictwem aktywnego formularza na stronie
http://goo.gl/forms/DhH20EVVvz

26 stycznia br. dla powiatu rzeszowskiego (gmina Dynów)
ˇ w godz. 14:15:16:45, w Sali narad Urzędu Gminy w Dynowie, Księdza Ożoga 2, 36-065 Dynów. Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 25 stycznia br., za pośrednictwem aktywnego formularza na stronie
http://goo.gl/forms/UuE7bdVtUD

28 stycznia br. dla powiatu sanockiego ˇ w godz. 10:00:12:30, w siedzibie Urzędu Miasta w Sanoku, Rynek 1, 38-500 Sanok. Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 26 stycznia br., za pośrednictwem aktywnego formularza na stronie
http://goo.gl/forms/2sPSOzA9M3

28 stycznia br. dla powiatu leskiego
ˇ w godz. 14:00:16:30, w Bieszczadzkim Domu Kultury, ul. Piłsudskiego 1, 38-600 Lesko. Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 26 stycznia br., za pośrednictwem aktywnego formularza na stronie
http://goo.gl/forms/C4hntDbDnS

29 stycznia br. dla powiatu bieszczadzkiego
ˇ w godz. 14:00:16:30, w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Ustrzykach Dolnych, ul. Kopernika 1, 38-700 Ustrzyki Dolne. Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 26 stycznia br., za pośrednictwem aktywnego formularza na stronie
http://goo.gl/forms/FpmOQC69PV

2 lutego br. dla powiatu rzeszowskiego ˇ w godz. 14:00:16:30, w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, al. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów. Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 29 stycznia br., za pośrednictwem aktywnego formularza na stronie
http://goo.gl/forms/FpmOQC69PV

Do udziału w spotkaniach zaprasza Marta Żurek – koordynatorka projektu Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne realizowanego przez Fundację Generator Inspiracji na obszarze: m. Rzeszów, powiaty: rzeszowski, łańcucki, sanocki, leski, bieszczadzki.
Kontakt: 504 015 202, m.zurek@fgi.org.pl

 Do pobrania:
Plakat



Konsultacje Kryteriów Wyboru Operacji

Szanowni Mieszkańcy Obszaru LGD,

Przedstawiamy Państwu do konsultacji projekt Kryteriów Wyboru Operacji, które zostaną uwzględnione w okresie programowania 2014-2020, z prośbą o odniesienie się w formie uwag do ich zapisów. Prezentowane kryteria uwzględniają wytyczne oraz warunki, jakie musimy spełnić podczas wyboru projektów. Są one zbiorem sugestii i uwag zgłaszanych podczas spotkań i konsultacji z mieszkańcami wg planu włączenia społeczności lokalnej oraz efektem pracy Grupy Roboczej ds. LSR.

Na wszelkie uzasadnione uwagi i wskazówki opisane wyłącznie na Formularzu Zgłaszania Uwag czekamy do 28 grudnia 2015 r. (do godz. 10.00). Dokumenty prosimy przesłać elektronicznie na adres lgdzielonebieszczady@wp.pl lub pocztowo na adres biura: ul. Rynek 27/28, 38-700 Ustrzyki Dolne, z dopiskiem „Konsultacje społeczne – Kryteria Wyboru Operacji”.

 Do pobrania:
Formularz Zgłaszania Uwag
Kryteria Wyboru



W dniach 5-10.11.2015 delegacja z naszej Lokalnej Grupy Działania
uczestniczyła w wizycie studyjnej do Heiden w Szwajcarii !

Ramowy program wizyty obejmował:

I Spotkanie partnerów:

Spotkanie przedstawicieli LGD „Zielone Bieszczady” z przedstawicielami Stowarzyszenia Szwajcarsko-Polskiego, z którym współpracujemy od 2012 roku.

II Organizacja „Dnia Bieszczad”:

- „Bieszczady” – wykład w języku niemieckim, prezentacja multimedialna (Jacek Łeszega).
- Prezentacja filmu o Bieszczadach (Iwona i Robert Woch).
- Poczęstunek * - specjały kuchni bieszczadzkiej (Mirosław Krupa – Gościniec Pod Małym Królem w Ustrzykach Dolnych i Jacek Skórka – Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych).
- Koncert Kapeli „Watra” (Piotr Hołubowski i Piotr Błaszczak).
- Wystawa fotografii (zdjęcia: Maciej Grzegorzek).
- Od 1 października do 30 listopada 2015 - wystawa obrazów i fotografii „Bieszczady: natura i kultura” w Genossenschaft Hotel Linde w Heiden (Galeria Fantasmagoria i Siedlisko Brzeziniak - Agnieszka Banaszek i Marianna Wójcik).

* Na stole znalazły się także produkty w firm: JADCZYSZYN - pieczywo, PEX-JAN - wędliny, JASIOŁKA - wędliny, RODZINNE GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE "FIGA"- sery kozie, BACÓWKA U FRANOSA – sery owcze, PODKARPACKIE SMAKI – tradycyjne krówki, „HUCULSKA” Restauracja & Noclegi ARKADIUSZ KUC - przetwory i pieczywo tradycyjne.

III Spotkanie z włodarzami Heiden a także przedstawicielami instytucji zajmujących się promocją regionu Appenzell, przedstawicielem szkolnictwa i członkami Rady Heiden na którym poruszono tematy edukacji, ochrony środowiska, gospodarki oraz różnice i podobieństwa w działaniach samorządów lokalnych w obu krajach.

W programie naszej wizyty nie zabrakło także czasu na spacer nad Jeziorem Bodeńskim oraz po Heiden w przemiłym towarzystwie Pani Bożeny Frei (Muzeum Henryka Dunanta) i zakupy na lokalnym targu. Przedostatni dzień pobytu w Szwajcarii wypełniło zwiedzanie turystycznych miejscowości Werdenberg (zabytki UNESCO) i Appenzell. W Schaukäserei Appenzeller Stein AR mogliśmy na własne oczy zaobserwować proces technologiczny tworzenia serów, zachwycić się smakiem i mnogością regionalnych szwajcarskich produktów.

W imieniu Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady” składam serdeczne podziękowania wszystkim tym osobom i instytucjom, które wsparły nas organizacyjnie i merytorycznie, a także wszystkim tym firmom, które przekazały swoje produkty do degustacji. Dziękuję także partnerom ze Szwajcarii, zwłaszcza Katarzynie Balińskiej i Ediemu Thurnheer za możliwość prezentacji naszego regionu, okazaną pomoc i życzliwość.

Iwona Woch
Prezes Zarządu

Galeria:





Podziękowania dla członków Grupy Roboczej do spraw Lokalnej Strategii Rozwoju

W imieniu Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady” składam serdeczne podziękowania członkom Grupy Roboczej do spraw LSR.

W powstałej Grupie powołane zostały zespoły: ds. projektów grantowych, ds. przedsiębiorczość, ds. grup defaworyzowanych oraz ds. regulacji prawnych.

Praca Grupy odbywała się bezpośrednio poprzez udział w spotkaniach oraz wizytach studyjnych lub elektronicznie. Do chwili obecnej odbyło się 11 spotkań zespołów roboczych, w tym jedno wyjazdowe:
- Wizyta Studyjna, 22-23.10.2015 do LGD ?Gościniec 4 Żywiołów
- Ustrzyki Dolne, 03.11.2015
- Sanok, 16.11.2015
- Uherce Mineralne, 17.11.2015
- Sanok, 18.11.2015
- Ustrzyki Dolne, 20.11.2015
- Ustrzyki Dolne, 27.11.2015
- Polańczyk, 30.11.2015
- Uherce Mineralne, 4.12.2015
- Ustrzyki Dolne, 07.12.2015
- Rabe, 16.12.2015

Przypominam, iż zgodnie z regulaminem zadaniem Grupy jest:
- gromadzenie i analiza danych niezbędnych do opracowania strategii w ramach podejścia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność,
- wsparcie organizacyjne, doradcze i merytoryczne w partycypacyjnym procesie tworzenia i monitoringu strategii,
- koordynacja prac nad tworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020,
- tworzenie i opiniowanie przygotowanych dokumentów,
- konsultacje bieżące na każdym istotnym etapie prac nad strategią,
- pośrednictwo w kontaktach ze społecznością lokalną – rola lokalnych liderów na terenie każdej gminy,
- monitoring wdrażania LSR.

Prezes Zarządu
Iwona Woch

Galeria:








Lokalna Grupa Działania „Zielone Bieszczady” zaprasza mieszkańców 7 gmin członkowskich: Lutowiska, Czarna, Ustrzyki Dolne, Olszanica, Solina, Sanok i Tyrawa Wołoska

do udziału w badaniu ankietowym dotyczącym procedury monitorowania i ewaluacji LSR oraz planu komunikacji w ramach przygotowania strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR).

Prosimy o wypełnianie ankiety do 16 grudnia 2015 r.

Ankieta dostępna jest pod linkiem:
ANKIETA

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem LGD: tel. 13-471-18-20
e-mail: lgdzielonebieszczady@wp.pl

Słowniczek pojęć użytych w ankiecie:

Monitoring – to proces systematycznego zbierania i analizowania informacji ilościowych i jakościowych na temat funkcjonowania LGD oraz stanu realizacji strategii w aspekcie finansowym i rzeczowym, którego celem jest uzyskanie informacji zwrotnych na temat skuteczności i wydajności wdrażanej strategii, a także ocena zgodności realizacji operacji z wcześniej zatwierdzonymi założeniami i celami.

Ewaluacja – to systematyczne badanie wartości albo cech konkretnego programu, planu, działania (eksperymentu) bądź obiektu (programu komputerowego, programu nauczania, rozwiązania technicznego) z punktu widzenia przyjętych kryteriów, w celu jego usprawnienia, rozwoju lub lepszego zrozumienia. Jednym z głównych celów ewaluacji jest ocena rzeczywistych lub spodziewanych efektów realizacji danej interwencji publicznej.

Plan komunikacji - opis celów, działań komunikacyjnych i środków przekazu (narzędzi) używanych w celu przekazywania informacji (komunikatów) na linii LGD - społeczności lokalne, których LGD zamierza używać na poszczególnych etapach wdrażania LSR.



Zaproszenie
na Walne Zebranie Członków LGD "Zielone Bieszczady"

Zarząd Lokalnej Grupy Działania "Zielone Bieszczady" uprzejmie zaprasza na Posiedzenie Walnego Zebrania Członków dnia 17.12.2015 r. o godzinie 13.00 do Restauracji Huculska w Ustjanowej, koło Ustrzyk Dolnych (naprzeciw stacji paliw PKN Orlen).

Proponowany porządek obrad przedstawia się następująco:

1. Otwarcie obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady".
2. Stwierdzenie prawomocności obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady".
3. Wybór przewodniczącego, sekretarza i Komisji skrutacyjnej.
4. Przyjęcie porządku obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady".
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady".
6. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Rady na nowy okres programowania.
7. Podjęcie uchwały w sprawie Regulaminów: Walnego Zebrania Członków, Zarządu, Rady, Komisji Rewizyjnej oraz Biura.
8. Zatwierdzenie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 Lokalnej Grupy Działania "Zielone Bieszczady" wraz z załącznikami.
9. Sprawy porządkowe - informacje z działalności biur.
10. Wolne wnioski.
11. Zamknięcie obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady".

Prosimy o telefoniczne lub emailowe potwierdzenie obecności do 16.12.2015 (środy) do godziny 14.00.

Pragniemy również zaznaczyć, iż zgodnie z § 12 pkt 5 Statutu Stowarzyszenia w razie braku quorum otwarcie Walnego Zebrania Członków nastąpi tego samego dnia, tj. 17.12.2015 r. o godzinie 13:30, a jego ważność nie będzie zdeterminowana ilością obecnych Członków Stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy !



Lokalna Grupa Działania „Zielone Bieszczady”
serdecznie zaprasza na

Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady" serdecznie zaprasza na spotkanie konsultacyjno-doradcze skierowane do przedstawicieli sektora społecznego (w tym: organizacji pozarządowych, gryp nieformalnych, KGW, OSP, rad sołeckich, parafialnych itp.) z obszaru 7 gmin: Czarna, Lutowiska, Olszanica, Sanok, Solina, Tyrawa Wołoska i Ustrzyki Dolne.

Celem spotkania będą konsultacje dotyczące kierunku rozwoju obszaru w ramach przygotowywanej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014 - 2020, przedstawienie dotychczasowych efektów pracy nad LSR oraz przekazanie informacji na temat projektów grantowych.

Miejsce: Uherce Mineralne, świetlica wiejska

Termin spotkania: 4.12.2015, godz. 15.00



Lokalna Grupa Działania „Zielone Bieszczady”
serdecznie zaprasza na

Lokalna Grupa Działania „Zielone Bieszczady” serdecznie zaprasza na fokusowe spotkanie konsultacyjne skierowane do przedstawicieli instytucji działających na rzecz osób i grup defaworyzowanych (ze szczególnym uwzględnieniem rynku pracy) oraz zespołu Grupy Roboczej do spraw Lokalnej Strategii Rozwoju zajmującego się grupami defaworyzowanymi, a także zainteresowanych tą tematyką mieszkańców obszaru 7 gmin: Czarna, Lutowiska, Olszanica, Sanok, Solina, Tyrawa Wołoska i Ustrzyki Dolne.

Miejsce: POLAŃCZYK, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie  z/s  w Polańczyku, ul. Bieszczadzka 18, 38-610 Polańczyk

Termin spotkania: 30.11.2015, godz. 10.00

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali kierownicy następujących jednostek:

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnej,
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutowiskach,
- Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych,
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olszanicy,
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Solinie z/s w Polańczyku,
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku,
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tyrawie Wołoskiej,
- Powiatowy Urząd Pracy w Ustrzykach Dolnych,
- Powiatowy Urząd Pracy w Lesku,
- Powiatowy Urząd Pracy w Sanoku,
- Centrum Integracji Społecznej w Sanoku,
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku,
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesku,
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych.



Wynik naboru:

Po dokonaniu analizy złożonych ofert i w wyniku przeprowadzonej z kandydatami rozmowy kwalifikacyjnej Komisja powołana Uchwałą nr 2 Zarządu LGD "Zielone Bieszczady" z dnia 3 listopada 2015 r. w składzie:

1. Iwona Woch - Prezes Zarządu LGD "Zielone Bieszczady"

2. Małgorzata Gądela - Wiceprezes Zarządu LGD "Zielone Bieszczady"

3. Marek Sabara - Przewodniczący Rady LGD "Zielone Bieszczady"

w wyniku głosowania wybrała na stanowisko Asystenta/ki Kierownika Biura LGD "Zielone Bieszczady" Pana Michała Markulisa.



Wizyta studyjna Grupy Roboczej ds. LSR

W dniach 22-23 października 2015 członkowie Grupy Roboczej ds. Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady” uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do LGD „Gościniec 4 Żywiołów”. Celem wyjazdu było zapoznanie się z dobrymi praktykami partnerskiego LGD - z ideą inkubatora kuchennego (który jest tożsamy z działaniem występującym w nowym okresie programowania – inkubator przetwórstwa lokalnego). Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z założeniami powstania i funkcjonowania inkubatora kuchennego w PROW 2014-2020, procedurami funkcjonowania oraz kosztami związanymi z wyposażeniem inkubatora, zwiedzili także kuchnie szkoleniowo-produkcyjne w Świnnej Porębie i w Stroniu stanowiące element systemu inkubatora.

Galeria:









Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady" informuje

Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady" informuje, że dnia 16.11.2015 kończy internetowe badanie ankietowe mające na celu zidentyfikowanie najważniejszych problemów i wyznaczenie głównych kierunków rozwoju na lata 2014-2020.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wypełnili ankietę, a tych którzy jeszcze tego nie uczynili zachęcamy aby poświęcili kilka minut i mieli swój wkład w budowaniu Lokalnej Strategii Rozwoju.

Ankieta:
Ankieta



Konkurs na stanowisko Asystenta/ki Kierownika Biura LGD

Zarząd Lokalnej Grupy Działania "Zielone Bieszczady" ogłasza konkurs na stanowisko Asystenta/ki Kierownika Biura LGD "Zielone Bieszczady".

Więcej informacji:
Konkurs na stanowisko Asystenta Dyrektora biura LGD



BAZA INICJATYW/PROJEKTÓW/PRZEDSIĘWZIĘĆ

Chcesz mieć wpływ na to jak zmienia się otaczająca Cię rzeczywistość?

Masz ciekawy pomysł? Włącz się do tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju.

Trwają prace nad tworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2014-2020, która umożliwi pozyskanie środków unijnych na realizację zadań, inwestycji, wydarzeń i wszelkich inicjatyw, które wpłyną na rozwój naszego terenu oraz przyczynią się do poprawy życia mieszkańców gmin: Czarna, Lutowiska, Olszanica, Sanok (z wyłączeniem miasta Sanok), Solina, Tyrawa Wołoska i Ustrzyki Dolne. Da to szansę wielu podmiotom, w tym osobom fizycznym, przedsiębiorcom, rolnikom, gminom i jednostkom gminnym, a także organizacjom pozarządowym, jak i grupom nieformalnym na realizację ciekawych przedsięwzięć. Dlatego też prosimy o przedstawienie tego, co chcieliby Państwo aby w przyszłości zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem i przy pomocy naszej LGD. Prosimy o zgłaszanie pomysłów dotyczących zadań inwestycyjnych i nieinwestycyjnych, np. wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych oraz zadań wspierających rozwój przedsiębiorczości.

Zebrane informacje zostaną wykorzystane przez Lokalną Grupę Działania "Zielone Bieszczady" wyłącznie na potrzeby utworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, jednak nie stanowią gwarancji realizacji tych przedsięwzięć ani włączenia ich w w/w strategię.

Pomysły można składać w wersji papierowej na adres: Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady", ul. Rynek 27/28, 38-700 Ustrzyki Dolne lub elektronicznej na email: lgdzielonebieszczady@wp.pl do 30.11.2015 roku.



Pobierz:
Fiszka (wersja edytowalna *.docx)
Fiszka (wersja nieedytowalna *.pdf)



Szanowni Państwo!

W związku z przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety. Wyniki ankiety będą pomocne w zdiagnozowaniu potrzeb i problemów z jakimi powinniśmy się zmierzyć na obszarze LGD „Zielone Bieszczady". Dzięki Państwa sugestiom łatwiejsze będzie ustalenie celów i priorytetów Lokalnej Grupy Działania w najbliższych latach. Znając Państwa problemy, opinie, sugestie na tematy wymienione w ankiecie, łatwiej będzie nam dopasować narzędzia i działania prowadzone przez LGD do Państwa potrzeb i oczekiwań oraz sporządzić i wdrożyć odpowiedni plan rozwoju.

Wypełnienie ankiety zajmuje ok.10 minut. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie ankiety.

Ankieta jest całkowicie anonimowa – wszelkie zebrane informacje będą wykorzystywane wyłącznie do sporządzenia zbiorczych zestawień, a wypełnione przez Państwa ankiety nie będą publicznie udostępniane. Po wypełnieniu ankiety prosimy o kliknięcie przycisku „prześlij" lub w przypadku wersji papierowej o złożenie jej w miejscu jej pobrania. Państwa opinie, jako cenne i ważne źródło informacji na temat konkretnych potrzeb mieszkańców obszaru LGD, zostaną uwzględnione w procesie przygotowywania Lokalnej Strategii Rozwoju w zakresie jej celów i priorytetów. Ponadto wyniki badania umożliwią przygotowanie raportu z przeprowadzonych konsultacji społecznych.

Zapraszam Cię do wypełnienia formularza KONSULTACJE SPOŁECZNE PRZYGOTOWANIA LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU DLA PROGRAMU LEADER PROW NA OKRES 2014-2020 NA OBSZARZE LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA „ZIELONE BIESZCZADY" .

Aby go wypełnić, odwiedź stronę:
Ankieta



Nowe zasady sprzedaży bezpośredniej

Dnia 26.10.2015 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 września 2015r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej (Dz. U. poz. 1703).

Więcej informacji:
http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Zespol-Prasowy/Informacje-Prasowe/Nowe-zasady-sprzedazy-bezposredniej



Dnia 27 października 2015 r. w Centrum Promocji Zdrowia, SANVIT Sp. z o.o. w Sanoku odbyło się II branżowe spotkanie konsultacyjno-doradcze skierowane do przedsiębiorców, przyszłych przedsiębiorców i rolników.

Celem spotkania było przekazanie informacji o możliwości pozyskania dotacji oraz społeczne konsultacje tematyczne w ramach tworzonej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 obszaru 7 gmin: Czarna, Lutowiska, Olszanica, Sanok, Solina, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne.

Uczestników, zaproszonych gości i prelegentów przywitała Pani Iwona Woch - Prezes Zarządu LGD „Zielone Bieszczady”, która przedstawiła cel spotkania i zachęciła do aktywnego uczestnictwa w budowie Lokalnej Strategii Rozwoju. Pierwszą część, która dotyczyła naborów wniosków na dotacje dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego poprowadził Pan Szymon Skublicki - specjalista ds. Funduszy Europejskich, Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Następnie swoją prezentację na temat trwającego naboru wniosków na dotacje dla przedsiębiorców w ramach projektu „ALPY KARPATOM – program na rzecz uwolnienia potencjału ekonomicznego górskich obszarów Podkarpacia poprzez transfer praktyk szwajcarskich” zaprezentowała przedstawicielka Fundacji Karpackiej – Polska - Pani Ewelina Widomska.

Ostatnim etapem spotkania była prezentacja Pani Iwony Woch na temat stanu prac nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju, zmian w LEADERZE w PROW 2014-2020 w stosunku do poprzedniego okresu programowania oraz przyszłych naborów wniosków w ramach wdrażania lsr.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie. Zapraszamy do dalszej współpracy w tworzeniu LSR.




Prezentacje do pobrania:

RPOWP
Alpy-Karpatom
LEADER



Zaproszenie na bezpłatne szkolenia pn. „Pszczoły w rolnictwie i życiu człowieka”

Szanowni Państwo
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na trzydniowe szkolenie pn. „Pszczoły w rolnictwie i życiu człowieka” realizowane w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2015. Celem szkolenia jest popularyzacja hodowli pszczół, wiedzy na temat przetwórstwa surowców pszczelich oraz możliwości kształtowania pożytków pszczelich.
Szkolenie jest skierowane do doradców rolniczych, przedstawicieli Lokalnych Grup Działania, nauczycieli szkół rolniczych oraz mieszkańców obszarów wiejskich.
W ramach szkolenia odbędą się zajęcia stacjonarne oraz wyjazd studyjny do zakładu przetwórstwa miodu/pasieki.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie pokrywa koszty dydaktyczne, noclegów oraz wyżywienia uczestników w trakcie trwania szkolenia.

Terminy

Placówka

Krata zgłoszenia

Osoby do kontaktu
w sprawach rekrutacji

Osoby do kontaktu
w sprawach merytorycznych

CDR Brwinów

17-19.11.2015r.

24-26.11.2015r.

Janina Dąbrowska
j.dabrowska@cdr.gov.pl
tel. 22 729 66 34 wew. 106

Anna Kowalska
a.kowalska@cdr.gov.pl
tel. 22 729 66 34 w.122

Łukasz Laskowski
l.laskowski@cdr.gov.pl
tel. 22 729 66 34 w.171

CDR Poznań

25-27.11.2015r.

Iwona Kajdan-Zysnarska
i.zysnarska@cdr.gov.pl
tel. 61 823 20 81 wew. 136

Iwona Kajdan-Zysnarska
i.zysnarska@cdr.gov.pl
tel. 61 823 20 81 wew.



Rekrutacja na każde szkolenie kończy się 3 dni przed dniem jego rozpoczęcia.
Ramowy Program szkolenia



Zaproszenie!

Zapraszamy na branżowe spotkanie konsultacyjno-doradcze skierowane do przedsiębiorców, przyszłych przedsiębiorców i rolników, które odbędzie się 27 października 2015 roku w Sanoku. Więcej informacji

Więcej informacji:
Zaproszenie



PODEJŚCIE LEADER 2014-2020
NOWA PERSPEKTYWA, NOWE WYZWANIA

Dnia 30 września 2015 w Koszęcinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk odbyła się konferencja poświęcona wdrażaniu operacji w ramach nowych strategii rozwoju pt. PODEJŚCIE LEADER 2014-2020 – NOWA PERSPEKTYWA, NOWE WYZWANIA. W konferencji zorganizowanej z inicjatywy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Sieci LEADER NETWORK wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędów Marszałkowskich i Lokalnych Grup Działania z terenu południowej części Polski. Zadano wiele pytań dotyczących zasadniczych zmian w podejściu do wdrażania nowego LEADERA. Z ramienia naszego LGD w konferencji udział wzięła Pani Iwona Woch - Prezes Zarządu LGD oraz członek stowarzyszenia Pan Michał Markulis.

Poniżej prezentujemy materiały z Konferencji:

J.Gierulska - Wybór LSR, Koszęcin 30.09.2015
Ł.Tomczak - Dostepne środki i zaliczki - podejście LEADER 2014-2020, Koszęcin 30.09.2015
J.Gierulska - Wsparcie przedsiebiorczości w podejściu LEADER 2014-2020, Koszęcin 30.09.2015
J.Gierulska - projekty grantowe w podejściu LEADER 2014-2020, Koszęcin 30.09.2015
R.Bukowska- Inkubator kuchenny, Koszęcin 30.09.2015
T.Paluch - Kapitał społeczny a projekty grantowe, Koszęcin 30.09.2015



Szanowni Państwo!

W związku z przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety. Wyniki ankiety będą pomocne w zdiagnozowaniu potrzeb i problemów z jakimi powinniśmy się zmierzyć na obszarze LGD „Zielone Bieszczady". Dzięki Państwa sugestiom łatwiejsze będzie ustalenie celów i priorytetów Lokalnej Grupy Działania w najbliższych latach. Znając Państwa problemy, opinie, sugestie na tematy wymienione w ankiecie, łatwiej będzie nam dopasować narzędzia i działania prowadzone przez LGD do Państwa potrzeb i oczekiwań oraz sporządzić i wdrożyć odpowiedni plan rozwoju.

Wypełnienie ankiety zajmuje ok.10 minut. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie ankiety.

Ankieta jest całkowicie anonimowa – wszelkie zebrane informacje będą wykorzystywane wyłącznie do sporządzenia zbiorczych zestawień, a wypełnione przez Państwa ankiety nie będą publicznie udostępniane. Po wypełnieniu ankiety prosimy o kliknięcie przycisku „prześlij" lub w przypadku wersji papierowej o złożenie jej w miejscu jej pobrania. Państwa opinie, jako cenne i ważne źródło informacji na temat konkretnych potrzeb mieszkańców obszaru LGD, zostaną uwzględnione w procesie przygotowywania Lokalnej Strategii Rozwoju w zakresie jej celów i priorytetów. Ponadto wyniki badania umożliwią przygotowanie raportu z przeprowadzonych konsultacji społecznych.

Zapraszam Cię do wypełnienia formularza KONSULTACJE SPOŁECZNE PRZYGOTOWANIA LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU DLA PROGRAMU LEADER PROW NA OKRES 2014-2020 NA OBSZARZE LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA „ZIELONE BIESZCZADY" .

Aby go wypełnić, odwiedź stronę:
Ankieta



7 października 2015 r. w gościńcu „Dębowa Gazdówka” w Łodynie odbyło się branżowe spotkanie konsultacyjno-doradcze skierowane do przedsiębiorców, przyszłych przedsiębiorców i rolników.

Celem spotkania było przekazanie informacji o możliwości pozyskania dotacji oraz społeczne konsultacje tematyczne w ramach tworzonej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 obszaru 7 gmin: Czarna, Lutowiska, Olszanica, Sanok, Solina, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne.

Uczestników, zaproszonych gości i prelegentów przywitała Pani Iwona Woch – Prezes LGD „Zielone Bieszczady”, która przedstawiła cel spotkania i zachęciła do aktywnego uczestnictwa w budowie Lokalnej Strategii Rozwoju. Pierwszą część, która dotyczyła naborów wniosków na dotacje dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego poprowadził Pan Szymon Skublicki - specjalista ds. Funduszy Europejskich, Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Następnie swoją prezentację na temat naboru wniosków na dotacje dla rolników prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” zaprezentowała przedstawicielka Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Ustrzykach Dolnych Pani Krystyna Stępkowska.

Ostatnia część spotkania była podzielona na dwa etapy. Pierwszym z nich była prezentacja Pani Iwony Woch - Prezes Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady” na temat stanu prac nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju, zmian w LEADERZE w PROW 2014-2020 w stosunku do poprzedniego okresu programowania oraz przyszłych naborów wniosków w ramach wdrażania lsr.

Drugiej części natomiast dokonano: analizy SWOT oraz propozycji celów i projektów.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie. Zapraszamy do dalszej współpracy w tworzeniu LSR.









Poniżej prezentacje multimedialne prezentowane podczas spotkania:
RPOWP
Modernizacja
Leader



Skład Grupy Roboczej
ds. LSR Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady”



Więcej informacji:
Skład (*.pdf)



Powołanie Grupy Roboczej ds. LSR
Lokalnej Grupy Działania "Zielone Bieszczady"

W związku z pracą nad przygotowaniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania "Zielone Bieszczady" na nowy okres programowania PROW 2014 - 2020 Zarząd LGD podjął decyzję o powołaniu Grupy Roboczej ds. LSR, która będzie pracowała i konsultowała zapisy LSR na każdym etapie jej budowania, a po wyborze LSR do realizacji również monitorowała jej wdrażanie.

Więcej informacji:
Komunikat
Formularz rekrutacyjny



Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady" serdecznie zaprasza na branżowe spotkanie konsultacyjno-doradcze skierowane do przedsiębiorców, przyszłych przedsiębiorców i rolników, które odbędzie się 7 października 2015 roku.

Celem spotkania jest przekazanie informacji o możliwości pozyskania dotacji oraz społeczne konsultacje tematyczne w ramach tworzonej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 obszaru 7 gmin: Czarna, Lutowiska, Olszanica, Sanok, Solina, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne.

Podobne spotkanie zostanie również zorganizowane na terenie Gminy Sanok w drugiej połowie października o czym Państwa poinformujemy.

Więcej informacji:
Zaproszenie



W dniach 25-30 września 2015 r. odbył się cykl siedmiu spotkań konsultacyjnych w sprawie tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 dla obszaru Lokalnej Grupy Działania ”Zielone Bieszczady”, obejmującego 7 gmin:. Czarna, Lutowiska, Olszanica, Sanok, Solina, Tyrawa Wołoska i Ustrzyki Dolne.

Na spotkaniach tych uczestnicy zostali poinformowani o założeniach podejścia LEADER w nowym PROW na lata 2014-2020. Spotkania konsultacyjne miały na celu opracowanie analizy słabych i mocnych stron, szans i zagrożeń (tzw. Analiza SWOT) dla każdej z siedmiu gmin, które należą do naszego LGD. Udało się zidentyfikować wiele problemów i potrzeb mieszkańców, ale odkryty został również potencjał i szanse na rozwój danej gminy.  Uczestnicy spotkań dostarczyli nam informacji na temat potrzeb i oczekiwań mieszkańców, co pozwoli wyznaczyć najbardziej pożądane przez mieszkańców kierunki  rozwoju obszarów, na których mieszkają. Dzięki temu budowany dokument strategiczny, jakim jest Lokalna Strategia Rozwoju (LSR), odpowiadać będzie na realne potrzeby i problemy przy wykorzystaniu lokalnego potencjału.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie. Dziękujemy również przedstawicielom samorządów gminnych za pomoc w zorganizowaniu spotkań w poszczególnych gminach. Zapraszamy do dalszej współpracy w tworzeniu LSR.

















Harmonogram konsultacji społecznych
Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady”

1. Przywitanie.

2. Przedstawienie celu spotkania i informacji na temat Leadera w PROW 2014-2020.

3. Wstępne informacje z diagnozy obszaru LSR.

4. Zasady tworzenia analizy SWOT.

5. Przykłady analizy SWOT.

6. Praca indywidualna uczestników nad analizą SWOT.

7. Praca grupowa nad analizą SWOT.

8. Praca całego zespołu nad wypracowaniem szczegółów analizy SWOT.

9. Diagnoza problemów.

10. Przekształcenie problemów na cele.

11. Podsumowanie i zakończenie spotkania



Razem budujemy nową Lokalną Strategię Rozwoju
Zaproszenie!



Zestawienie zbiorcze:




Więcej informacji:
Konsultacje społeczne Ustrzyki Dolne (dokument .pdf)
Konsultacje społeczne Olszanica (dokument .pdf)
Konsultacje społeczne Sanok (dokument .pdf)
Konsultacje społeczne Czarna (dokument .pdf)
Konsultacje społeczne Tyrawa Wołoska (dokument .pdf)
Konsultacje społeczne Solina (dokument .pdf)
Konsultacje społeczne Lutowiska (dokument .pdf)



Ogłoszenie!

Lokalna Grupa Działania „Zielone Bieszczady” zaprasza do współpracy przy tworzeniu Lokalnej Strategii Rozwoju za pośrednictwem naszego biura, które mieści się w Ustrzykach Dolnych na ulicy Rynek 27/28.

Biuro będzie przyjmować chętne do współpracy osoby w środy i czwartki w godzinach od 9:00-13:00.

Przedstawiciele lokalnej społeczności, będą mogli zapoznawać się z opracowaniami dotyczącymi strategii, wnosić uwagi oraz zgłaszać pomysły. Dodatkowo w ramach konsultacji społecznych mieszkańcy obszaru planowanego do objęcia LSR będą mogli brać czynny udział w budowie wspomnianego dokumentu poprzez składanie propozycji do analizy SWOT, a także celów LSR. Propozycje będą mogły być składane pocztą elektroniczną, tradycyjną oraz bezpośrednio w biurze LGD.

Więcej informacji:
Wywieszka



Z dniem 30.06.2015 zgodnie z umową ramową zakończyliśmy realizację działań w ramach Leadera - IV osi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację Lokalnej Strategii Rozwoju: włodarzom samorządów, pracownikom urzędów gmin i powiatów, przedsiębiorcom, rolnikom, organizacjom pozarządowym, kołom gospodyń wiejskich, a przede wszystkim naszym beneficjentom i członkom lgd.

Dnia 11 czerwca 2015 obszar naszej LGD powiększył się o gminę Sanok na mocy uchwały nr VIII/47/2015, a 16 czerwca 2015 dołączyła do nas gmina Tyrawa Wołoska zgodnie z uchwałą nr VI/32/15.

Obecnie obszar LGD „Zielone Bieszczady” to 1718,08 km2 zamieszkały przez 52 201 osób (wg danych GUS na 31.12.2013).

W chwili obecnej przygotowujemy się do nowego okresu programowania, w tym opracowania LSR na kolejne lata funkcjonowania naszego LGD.

Lokalna Grupa Działania „Zielone Bieszczady” informuje, o rozpoczęciu prac nad nową Lokalną Strategią Rozwoju w ramach PROW 2014-2020. W związku z powyższym zwracamy się do mieszkańców obszaru LGD z prośbą o przedstawienie propozycji zakresów tematycznych, które wymagają wsparcia w ramach nowej perspektywy finansowej.

Zachęcamy także do śledzenia informacji na temat konsultacji społecznych.