Podsumowanie operacji własnej pt. „Budowa Centrum współpracy na rzecz turystyki zrównoważonej w Stefkowej”

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania – Aleksander Wielki. Takimi słowami należałoby podsumować czas przygotowania i samej realizacji naszej operacji własnej pt. „Budowa Centrum współpracy na rzecz turystyki zrównoważonej w Stefkowej” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.

Obiekt został oddany do użytku i został mu nadany numer Stefkowa 64A.

Za nami „Dzień otwarty” Centrum współpracy na rzecz turystyki zrównoważonej w Stefkowej, który towarzyszył imprezie – Rodzinnemu Piknikowi Ekologicznemu zorganizowanemu 23 czerwca br. Dzięki temu wiele osób mogło zapoznać się tą inwestycją, fachowych porad w zakresie technologii udzielali przedstawiciele naszego Wykonawcy (firma RD HAUS Sp. z o.o, wykonawca naturalnych, ekologicznych i energooszczędnych budynków szkieletowych w technologii STEICO). Zaś odpowiedzi w zakresie zasad korzystania z tego obiektu udzielali pracownicy naszego stowarzyszenia. Pomoc logistyczną i merytoryczną zapewnili pracownicy Urzędu Gminy Olszanica. A słodki poczęstunek przygotowało Stowarzyszenie „Nasz Dom” w Stefkowej.

Centrum współpracy na rzecz turystyki zrównoważonej jest obiektem niekomercyjnym i ogólnodostępnym dla społeczności lokalnej, gdzie udzielane będzie bezpłatne wsparcie dla mieszkańców, właścicieli agroturystyk, zagród edukacyjnych, przedstawicieli branży turystycznej w tym podmiotów zrzeszonych w Bieszczadzkim Klastrze Turystycznym, którego animatorem i koordynatorem jest nasze LGD, podmiotów publicznych oraz NGO działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Centrum współpracy na rzecz turystyki zrównoważonej to przestrzeń do wymiany doświadczeń, pogłębiania wiedzy oraz diagnozowania i rozwiązywania bieżących problemów dotyczących zrównoważonego rozwoju w Bieszczadach. Będzie można tu organizować takie wydarzenie jak: szkolenia, warsztaty, wizyty studyjne, spotkania tematyczne i wiele innych przedsięwzięć w ramach gospodarki doświadczeń, tworzenia miejsc edukacji proekologicznej związanych z propagowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska i klimatu. Dogodna lokalizacja w centrum obszaru, przy drodze krajowej sprzyja dostępności usług. Za nami już pierwsze spotkanie z udziałem społeczności lokalnej pn. „Wieczornik damski”.

Mamy nadzieję, że ten energooszczędny, nowoczesny obiekt przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową będzie służył przez długie lata i stanie się najlepszą wizytówką współpracy różnych sektorów na rzecz zrównoważonego rozwoju obszaru LSR LGD „Zielone Bieszczady” dla potrzeb turystyki, rekreacji i edukacji.

Chcielibyśmy także serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w tym dziele!

Więcej informacji:
Regulamin