Opis inicjatywy Ustrzyckiego Stowarzyszenia Kultury (Ustrzyki Dolne)

Grantobiorca: Ustrzyckie Stowarzyszenie Kultury

Tytuł zadania: Dzieci tańca - festiwal dla roztańczonych

Termin realizacji: 2019 r.- 2020 r.

Kwota przyznanego grantu: 19 980,00 zł.

Lokalizacja: g. Ustrzyki Dolne.

Przedsięwzięcie: Organizacja i udział w imprezach

W ramach zadania grantowego przeprowadzono warsztaty taneczne a następnie zorganizowano festiwal  pt. "Dzieci tańca - festiwal dla roztańczonych".

Celem festiwalu była możliwość prezentacji dorobku tanecznego dziecięcych zespołów tanecznych z obszaru LSR. Festiwal taneczny został poprzedzony kilkumiesięcznymi warsztatami tanecznymi przeplatanymi warsztatami baletowymi poprowadzonymi przez instruktorów baletu. Na potrzeby przeprowadzania warsztatów Stowarzyszenie zakupiło dla uczestników profesjonalne buty do tańca oraz piłki do utrzymywania równowagi.

Utworzono 3 grupy dla których łącznie przeprowadzono 36 godzin warsztatów (12h dla 1 grupy). W warsztatach bezpośrednio uczestniczyło 59 osób.

Efekty warsztatowej edukacji baletowej zostały zaprezentowane szerszemu gronu odbiorów na zaplanowanym festiwalu, który odbył się w lipcu 2020 r.

Organizacja festiwalu sztuk tanecznych stanowiła jedną z nowych form promocji obszaru objętego LSR. Niestety impreza w związku z wystąpieniem stanu epidemii SARS-CoV-2 musiała odbyć się w nieco innej formie. Udział szerszej publiczności był możliwy dzięki przekazowi on-line. Imprezę otworzył pokaz baletu Absolwentek Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Następnie kolejni soliści i zespoły dziecięco-młodzieżowe pod czujnym okiem instruktorów zaprezentowały swoje osiągnięcia taneczne. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tę okazję. Podsumowaniem całej uroczystości był wspólny poczęstunek. W wydarzeniu bezpośrednio uczestniczyło ponad 90 osób.

Galeria:
Dzieci tańca - festiwal dla roztańczonych