Opis inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Czarnej (Ustrzyki Dolne, Olszanica, Czarna, Lutowiska)

Grantobiorca: Uczniowski Klub Sportowy w Czarnej

Tytuł zadania: Familijne Rajdy Rowerowe

Termin realizacji: 2019 r.- 2020 r.

Kwota przyznanego grantu: 15 405,00 zł.

Lokalizacja: g. Ustrzyki Dolne, Olszanica, Czarna, Lutowiska.

Przedsięwzięcie: Organizacja i udział w imprezach.

Celem rajdów było promowanie obszaru LGD "Zielone Bieszczady" jako miejsca przyjaznego turystyce familijnej i rowerowej. Projekt promował obszar LGD poprzez organizację 3 imprez o charakterze plenerowym i aktywnym, włączającym uczestników w bezpośredni proces promocji infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

Pomysł rajdów familijnych opierał się na organizacji 3 edycji na terenie 4 gmin:
1. Gmina Ustrzyki Dolne i Gmina Olszanica, I Familijny Rajd Rowerowy, który odbył się w październiku 2019 r. w Dźwiniaczu Dolnym. Trasa rajdu obejmowała: Dźwiniacz Dolny - Wola Romanowa - Serednica - Wańkowa i powrót.

2. Gmina Czarna, II Familijny Rajd Rowerowy, który odbył się w czerwcu 2020 r. w Czarnej Górnej. Trasa rajdu obejmowała: Czarna Górna - Czarna Dolna i powrót.
3. Gmina Lutowiska, III Familijny Rajd Rowerowy, który odbył się również w czerwcu 2020 r. w Lutowiskach. Trasa rajdu obejmowała: Lutowiska - Smolnik i powrót.
Dla zachowania bezpieczeństwa każdy uczestnik otrzymał kamizelkę odblaskową oraz zestaw lampek ledowych. W ramach informacji i promocji na każdym rajdzie został rozwieszony baner informacyjno-promocyjny, każdy uczestnik otrzymał smycz promocyjną oraz były rozdawane ulotki informacyjno-promocyjne. Każda edycja - etap rajdu kończył się piknikiem dla wszystkich uczestników. Uczestnikami byli głównie dzieci i młodzież oraz ich rodzice i opiekunowie. Bezpośrednio uczestniczyło ponad 250 osób.

Wydarzenia realizowane były przy wsparciu wolontariuszy i w partnerstwie z takimi podmiotami jak:
- Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Czarnej, Komenda Powiatowa Policji, Zarząd Powiatu Bieszczadzkiego, Szkoły publiczne podstawowe z terenu gminy Ustrzyki Dolne, Lutowiska (sektor publiczny),
- Firma "AREL", Arkadiusz Kuc, Stadnina koni FORTA (sektor gospodarczy),
- Stowarzyszenie Nowoczesne Bieszczady, OSP Lutowiska (sektor społeczny).
Zakres partnerstwa obejmował m.in.: prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych, przygotowanie i wydawanie poczęstunku, rekrutację, koordynację, pomoc organizacyjno-techniczną, udostępnienie zaplecza biurowego i multimedialnego, pomoc porządkową, udostepnienie terenu, zabezpieczenie tras.

Galeria:
Familijne Rajdy Rowerowe